tel.: 511 216 607

mail: kontakt@lukaszjaracz.com

Jeżeli już zdecydowaliście się do mnie napisać, możliwe, że przy okazji będziecie chcieli zadać kilka pytań dotyczących Tego dnia. Śmiało, pytajcie :) żeby jednak Wam trochę ułatwić, poniżej dodałem kilka najczęściej poruszanych tematów. Gdyby jednak nie udało się Wam znaleźć odpowiedzi, skorzystajcie z formularza kontaktowego.

W jakich godzinach pracujesz ?

Najczęściej zaczynam pracę na przygotowaniach panny młodej w domu, a kończę po oczepinach około godziny 1 w nocy dnia następnego. Godziny te dotyczą III Pakietu. W przypadkach pakietu I i II jest to odpowiednio krócej.  Z racji, iż każde wesele jest inne, dokładne godziny ustalamy na spotkaniu.

Czy pracujesz na terenie całego kraju?

Aktualnie pracuję tylko na terenie południowej i środkowej polski.  Jest to związane z moim trybem pracy w miejscu zamieszkania. Ze względów logistycznych nie byłbym w stanie dotrzeć do Was aby wykonać reportaż i pogodzić wszystkie obowiązki. Myślę że z czasem może się to jednak zmienić :)

Czy pobierasz opłaty za dojazd na ślub?

Wszystko zależne jest od tego jak daleko będę musiał do Was dojechać. W promieniu 50 km od Krosna nie pobieram opłaty za dojazd.  W przypadku dalszego wyjazdu będę prosił Was o zwrot kosztów dojazdu lub ewentualnych kosztów noclegu.

Ile zdjęć otrzymamy?

Wszystko zależne jest tak na prawdę od wesela i tego co się na nim dzieje :) Każde wesele to inna historia, dlatego nie jestem w stanie podać konkretnej liczby. Gwarantowane minimum jakie otrzymacie zależnie od wybranego podane są w ofercie.

Czy wykonujesz zdjęcia grupowe z rodziną?

Oczywiście :) chociaż nie jest to obowiązkiem.  To Wasze wesele i Wy decydujecie czy takie zdjęcia się pojawia czy nie. Wiem, natomiast, że takie zdjęcia będą za jakiś czas stanowić dla Was wspaniałą pamiątkę

Czy oprócz zdjęć kolorowych pojawią się też zdjęcia czarno-białe?

Oczywiście! Uwielbiam zdjęcia czarno-białe, dlatego część materiału który oddaje jest w czerni i bieli (około 10-15%). Dzięki temu zabiegowi zdjęcia podkreślają wagę chwili i pozwalają się bardziej skupić na samym ujęciu i oddaniu sytuacji zamiast na kolorze.

Czy posiadasz drona?

Aktualnie w swojej ofercie nie posiadam drona. Możliwe, że z czasem pojawi się taka opcja, ale na ten moment mogę Wam polecić znajomego fotografa który zajmuje się takimi zdjęciami.

Kto wybiera miejsce sesji poślubnej?

Zazwyczaj wspólnie wybieramy miejsce w którym będziemy robić plener. Jestem otwarty na Wasze propozycje, również te zagraniczne :). Jeżeli natomiast nie macie pomysłu gdzie moglibyśmy zrobić zdjęcia, mam w zapasie całkiem sporą ilość ciekawych miejscówek

Jak zabezpieczasz zdjęcia przed utratą?

Każde wesele wykonuje aparatem który posiada dwa miejsca na karty pamięci. Pozwala mi to natychmiastowo wykonać kopie wykonywanego materiału. Po zakończonym dniu cały materiał jest kopiowany na 3 niezależne dyski, gdzie czeka aż do momentu rozliczenia.

Czy jesteś przygotowany na losowe uszkodzenia sprzętu?

Tak, na każdym weselu mam że sobą 2 lub 3 aparaty.  Wesele to dynamiczna impreza i nie ma czasu na przestoje, dlatego zawsze jestem przygotowany na wypadek, gdyby jeden z nich nagle odmówił posłuszeństwa 

Czy posiadasz upoważnienie do fotografowania podczas uroczystości kościelnych?

Tak, ukończyłem kurs liturgiczny fotografowania i filmowania w czasie uroczystości religijnych oraz posiadam pozwolenie wydane przez Kurię diecezjalną

Formularz kontaktowy